Liturgiczna Służba Ołtarza – Zaprasza

przez | Wrzesień 17, 2022

Liturgiczna Służba Ołtarza  

– chcesz poznać nowych kolegów?

 – chcesz być lepszym?
– chcesz by inni na Ciebie patrzyli z podziwem?
 – chcesz lepiej poznać Pana Jezusa? 

Spotkania odbywają się w każdą  sobotę 

Zbiórka  w domu katechetycznym  o godzinie 10:00

 Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. 
Bliskość ołtarza, złożone ręce, komża, alba – to wszystko sprawia, że pobyt w kościele daje  wiele radości i szczęścia. Ministrant jest bliżej Chrystusa niż wszyscy obecni w świątyni:  znajduje się blisko ołtarza, tabernakulum.

 Życie każdego dobrego ministranta polega na pobożnym uczestnictwie w Mszach  Świętych według ustalonego planu, a także na spotykaniu się na zbiórkach, wspólnych wyjściach 
i wyjazdach, rekolekcjach oraz na innych atrakcyjnie spędzanych chwilach. Wszystkich zainteresowanych służbą Panu Bogu przy ołtarzu, pogłębieniem życia modlitewnego i wiedzy religijnej gorąco zapraszamy na spotkania ministrantów w naszej parafii. 

Zaproszenie na spotkania Oazy Młodzieżowej

     W naszej parafii od kilku lat prężnie działa Oaza Młodzieżowa. Grupa zrzesza ponad dwudziestu uczestników. Głównym celem Oazy jest duszpasterstwo młodzieży: wtajemniczanie  w prawdy naszej wiary, formowanie życia liturgicznego, poznawanie coraz bliżej Boga i budowanie z Nim relacji. Oprócz tego młodzi uczą się pracy
w grupie, odpowiedzialności za siebie i innych, a także szacunku do drugiego człowieka.
Piątkowe spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18.00; następnie przechodzimy do salki gdzie o godzinie 19:00 –21:00 odbywają się spotkania w grupach. Spędzamy wspólnie czas na, modlitwie śpiewie, tańcach, zabawach oraz różnych atrakcjach. Uczęszczasz do 6 klasy lub starszej to serdecznie zapraszamy.