Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019 R.

1. W poniedziałek o godz. 08.00 msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Targanicach z okazji Dnia Patrona św. Jana Pawła II.
  2. W czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasa VIII SP). Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00, później spotkanie formacyjne. Na to pierwsze spotkanie zapraszamy także rodziców lub opiekunów tegorocznych kandydatów.
  3. W piątek na Mszy św. wieczornej będziemy polecali Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych w ostatnim roku.
  4. Zapraszamy dziewczęta ze szkoły podstawowej do naszej parafialnej scholi. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Zajęcia ze śpiewu prowadzi nasz organista pan Łukasz Mikołajek.
  5. W każdą niedzielę po mszy św. o godz. 07.00 i 09.30 czynna jest biblioteka parafialna.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ulic Olchowej i Wesołej 1-15. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy parafian z ulicy Wesołej od numeru 16 do końca.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

Środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

Piątek – wspomnienie męczenników koreańskich św. Andrzeja Kim Taegon,

Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

Sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Wszystkim parafianom i gościom

życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

ZAPROSZENIE

Ojciec Bartłomiej Kurzyniec świętuje w tym roku 50 lat życia zakonnego. Z tej okazji w sobotę 28 września wraz ze swoimi współbraćmi odprawi dziękczynną Mszę św. o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. O. Bartłomiej z Rodziną Karmelitańską zapraszają parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapisy na wyjazd autokarem do Czernej u p. Adama Kowalczyka do 15 września, przybliżony koszt wyjazdu 20 zł od osoby. Można też pojechać indywidualnie, prosimy jednak by poinformować o tym p. Adama, gdyż o. Bartłomiej po uroczystościach zaprasza na poczęstunek.

Czcigodny Jubilat zaprasza także 01 października do Krakowa, gdzie u Ojców Karmelitów Bosych na ul. Rakowieckiej 18 odprawi o 18. 00 Mszę św. ku czci św. Teresy od dzieciątka Jezus – Patronki Misji. Natomiast w naszej parafii jubileusz o. Bartłomieja będziemy świętowali w niedzielę 06 października.

punkt_kw INTENCJE MSZY ŚWIETYCH

—————————————————————————————————————————————–

INFORMATOR PARAFIALNY

punktDziałania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

punktDziałania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r.

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

infoBiblioteka parafialna  czynna w każdą Niedzielę  po pierwszej i drugiej Mszy świętej Więcej.