Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03. 2020 r.

1. Zachęcamy wszystkich do codziennego odmawiania Różańca o godz. 20. 30. My kapłani odmawiamy go w kościele. Zawierzajmy naszą Parafię Miłosierdziu Bożemu i wstawiennictwu Matki Najświętszej oraz naszych Świętych Patronów. Prośmy o dar nawrócenia serc i łaskę wybawienia nas od epidemii koronawirusa.
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z epidemią Ks. Biskup wydał na ten czas nowe zalecana. Czytamy w nich między innymi: „Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie, zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452). W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z księdzem swojej parafii. (…).

– Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia.

– W niedzielę palmową nie organizujemy procesji z palmami. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów w kościołach parafialnych bez udziału wiernych.

– Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.

– Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu”. Pełny tekst dekretu ks. Biskupa znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

1. Sprawy kancelaryjne po uzgodnieniu telefonicznym z księdzem dyżurnym. Numer kontaktowy 505 700 334 oraz mail: ptarganice@gmail.com.
  2. W czwartek przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W ten dzień polecajmy Jego wstawiennictwu ten trudny czas, który obecnie przeżywamy.
  3. W tym tygodniu odbył się pogrzeb + Lesława Kidonia. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
  4. Do odwołania zostaje zawieszone cotygodniowe sprzątanie kościoła.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu wsparli naszą parafię bezinteresownie wykonaną pracą czy też ofiarą pieniężną.

Niech Pan Bóg nam błogosławi, a Matka Najświętsza otacza płaszczem swojej opieki.

—————————————————————————————————————————————–

INFORMATOR PARAFIALNY

punktDziałania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

punktDziałania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r.

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

infoBiblioteka parafialna  czynna w każdą Niedzielę  po pierwszej i drugiej Mszy świętej Więcej.