NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

Na skróty

Ogłoszenia duszpasterskie - Intencje mszalneKancelaria parafialna - Poradnia rodzinnaLiturgia słowa na dziś

Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11. 2019 r.

  1. W poniedziałek Święto Niepodległości i 101 rocznica odzyskania przez Polskę suwerennego bytu. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. W piątek z racji III piątku miesiąca na wieczornej Eucharystii będziemy polecali wszystkich zmarłych w ostatnim roku, a po Mszy Św. odmówimy w ich intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W niedzielę 17 listopada składkę przeznaczymy na potrzeby naszej parafii w szczególności na opłacenie wywozu odpadów z cmentarza.
  4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.+ Emilii Błasiak i + Stanisława Ogórka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
  5. Wraz z parafią w Czańcu chcemy zorganizować pielgrzymkę do Lourdes i La Salette. Termin 17 – 25 kwietnia 2020 r. Bliższe informacje umieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ulicy Brzezińskiej z Brzezinki Górnej. W sobotę do sprzątania prosimy mieszkańców z ulic Brzozowej, Cisowej i Górskiej.
  7. Ochotnicza Straż Pożarna w Targanicach Górnych oraz Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie Przeciwko Białaczce zbierają nowe zabawki, artykuły szkolne, oraz różne gadżety dla dzieci i nastolatków chorych na białaczkę przebywających na oddziałach Onkologicznych. W naszej parafii zbiórki odbędą się 17 listopada i 01 grudnia w salce katechetycznej. W tych dniach Strażacy będą także przypominać i uczyć jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, wykonywać masaż serca, oraz korzystać ze sprzętu AED.
  8. Odbiór odpadów wielkogabarytowych w sołectwie Targanice odbędzie się w dniach 12, 13 i 14 listopada. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Wszystkim parafianom i gościom

życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

PLAN PIELGRZYMKI

FRANCJA I PÓŁNOCNE WŁOCHY

Termin:17.04 – 25.04.2020 CENA: 2 750 zł / os. + 60 Euro (Kalkulacja cenowa dla grupy 46 osób)

Dzień 1: Rano wyjazd z Polski, Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Następnie przez Polskę i Niemcy przyjazd na nocleg do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Paray le Monial, Nevers Rano po śniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Wieczorem przejedziemy na nocleg w okolice Nevers. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Rocamadour, Lourdes  Rano śniadanie. W drodze do Lourdes wizyta w Rocamadour, miasteczku położonym przepięknie pośród majestatycznych skał, jednym z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię Św. Amadour. Dalej wyjazd do Lourdes. Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Lourdes: śniadanie, Msza św. Całodzienny w miejscu, gdzie 160 lat temu objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. Drogaa Jubileuszowa: kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej. Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Lourdes Rano śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Czas na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja. Wieczorem udział w nabożeństwie różańcowym. Nocleg.

Dzień 6: La Salette Rano, po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza św. Po niej będziemy uczestniczyć w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 7: Turyn Rano msza św., po niej śniadanie. Ostatnie chwile na La Salette. Następnie przejazd w kierunku Włoch, do Turynu. Nawiedzenie Katedry, w której znajduje się szczególna relikwia, jaką jest Całun Turyński. Spacer po centrum. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Spiazzi Śniadanie, po nim przejazd do Spiazzi, gdzie nawiedzimy sanktuarium MB Płaczącej. Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały. Następnie przejedziemy do hotelu w rejonie Udine. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA: PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd); 8 NOCLEGÓW W HOTELACH *** (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 – os) WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE: 8 śniadań, 8 obiadokolacji; UBEZPIECZENIE Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych; OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA; PODATEK VAT; PROGRAM ZWIEDZANIA.

CENA NIE ZAWIERA: BILETÓW WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, WJAZDÓW DO MIAST, KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ PROGRAMU, SŁUCHAWEK, OBOWIĄZKOWEJ SKŁADKI NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY (około 60 €/osoby – płatne u pilota w autokarze); NAPOJÓW DO OBIADOKOLACJI; ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE; WYDATKÓW OSOBISTYCH; DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI Z PIELGRZYMKI (150 zł / osobę – płatne w dniu zapisu).

punkt_kw INTENCJE MSZY ŚWIETYCH

—————————————————————————————————————————————–

INFORMATOR PARAFIALNY 

 punktDziałania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

punkt

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

punktDziałania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r.


punkt

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

punkt

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej


 SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

 

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).

 


 BIBLIOTEKA PARAFIALNA

infoBiblioteka parafialna  czynna w każdą Niedzielę  po pierwszej i drugiej Mszy świętej Więcej.

 

 


Stronę odwiedziło: