Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO NIEDZIELA 28.05.2023

 

  1. Dziś o godz. 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następne nabożeństwo majowe i o 15.30 Msza św. popołudniowa.
  2. Nabożeństwa majowe do środy godz. 17.30. Natomiast od czwartku 01 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezus. Odprawiać je będziemy w niedziele o godz. 15.00, w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. w czwartek od 17.00 – 18.00 i w piątek od 16.30 – 18.00. W I czwartek od 17.00 Godzina Św. W I piątek odwiedziny chorych i starszych parafian od 08.30. Prosimy zgłosić ich w zakrystii. W I sobotę o godz. 06.30 Różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo w duchu fatimskim.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Świętej, a także nasz odpust parafialny. Kazania wygłosi i sumę odprawi ks. Andrzej Woźniak z parafii św. Macieja w Andrychowie. Na sumie odpustowej o godz. 11.00 podziękujemy paniom Bogumile Budzie i Stanisławie Lachendro za wieloletnią troskę o dekoracje w kościele oraz układanie kwiatów. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w odpuście, zwłaszcza dzieci komunijne w odświętnych strojach oraz poczty sztandarowe.
  5. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca po porannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie w salce. Chrzty i roczki odbędą się w niedzielę 11 czerwca.
  6. Procesja eucharystyczna w Boże Ciało przejdzie w tym roku ulicami: Floriańską, Wrzosową, Nad Potokiem oraz Beskidzką i zakończy się przy Krzyżu Misyjnym na placu kościelnym. Prosimy Strażaków i parafian mieszkających w tym rejonie o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.
  7. W sobotę Sakrament Małżeństwa zawarli Kamil i Łucja. Polećmy ich opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo….
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Komunii św. W sobotę o 08.30 o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców ul. Brzezińskiej z Targanic. Dziękujemy także sprzątającym kaplicę w Brzezince.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.

Środa – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, patronki naszej parafii.

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu szczególnie modlimy się za wszystkie dzieci z okazji ich święta.

Sobota – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Wszystkim życzymy bożego pokoju i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże.

———————————————————-

INFORMATOR PARAFIALNY  

Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

Działania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej


 SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).