Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach.

NIEDZIELA 19.05.2024 R. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

I KOMUNIA ŚWIETA.

1. Dziś o godz. 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.00 nabożeństwo majowe i o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa.
  2. Dziś także w naszej parafii I Komunia Św. uczniów klas III z Targanic i Brzezinki. Dzieci komunijne, ich rodziców i gości zapraszany na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30. W ramach Białego Tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30, następnie Msza św. Bóg zapłać rodzicom dzieci za zorganizowanie sprzątania i dekoracji kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za dar ołtarza w wysokości 3000 zł. Przeznaczymy go na zakup lamp procesyjnych, dzwonków i paten.
  3. Rodziny, które pragną jeszcze przyjąć obraz Matki Bożej Różańcowej, Pani Andrychowskiej mogą zapisać się w zakrystii. Jeśli nie będzie więcej chętnych zakończymy peregrynację.
  4. W czwartek o 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.
  5. W niedzielę 26 maja przypada uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu o godz. 11.00 uczniowie kl. IV obchodzić będą 1 rocznicę Komunii Św. Próba dla nich w piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.30. Natomiast spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i krewnych w sobotę o godz. 10.00.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Józefy Wojewodzic. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  7. Procesja eucharystyczna w Boże Ciało przejdzie w tym roku ulicami: Jawornicką w stronę cmentarza, Brzozową i Beskidzką. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkających przy trasie procesji o pomoc w przygotowaniu ołtarzy w wyznaczanych miejscach.
  8. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.30 organizują rodzice dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św. Dziękujemy także sprzątającym kaplicę w Brzezince.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Piątek – wspomnienie NMP wspomożycielki wiernych.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli

i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

———————————————————-

INFORMATOR PARAFIALNY

Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

Działania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).