Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach.

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023 r.

 

  1. Okresem Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty rano o godz. 07.00. Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież, aby wraz z Maryją i we wspólnocie Kościoła oczekiwać na narodzenie Pana Jezusa. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 Msza św. popołudniowa.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kaplicy w Brzezince. na remont cmentarza oraz przesłane na konto, zabrano 5000 zł.
  3. W Domu Katechetycznym Zespół Charytatywny rozprowadza ŚWIECE CARITAS I OPŁATKI. W tygodniu można je otrzymać w zakrystii. Ofiary złożone z tej okazji są przeznaczone na cele parafialne i pomoc charytatywną. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał żywność suchą, długoterminową oraz środki czystości dla osób potrzebujących wsparcia. Zbiórka po każdej Mszy św. w salce katechetycznej.
  4. W poniedziałek 04 grudnia o godz. 09.00 Górnicy będą świętowali dzień św. Barbary. O godz. 19.00 spotkanie Zespołu Charytatywnego.
  5. W I czwartek Godzina święta od 17.00. W piątek przed Roratami modlić się będziemy w intencji misjonarzy szczególnie tych pochodzących z naszej parafii.
  6. W piątek 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej świątyni o godz. 07.00, 09.00 i 18.00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów kl. III przygotowujących się do I Komunii św. Po Eucharystii poświęcenie medalików. W tym dniu przyjmiemy także nowych ministrantów.
  7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Heleny Łysoń. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  8. W sobotę od 08.30 o sprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Jawornickiej. Dziękujemy sprzątającym kaplicę w Brzezince.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

 

Rada Rodziców działająca przy ZSS w Targanicach zaprasza na kiermasz świąteczny, który trwa w salce katechetycznej. W sprzedaży domowe ciasto oraz stroiki i dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby uczniów i szkoły.

Dom Kultury w Targanicach zaprasza na Koncert Laureatów XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 16.30. Uroczystość uświetni występ Karoliny Fryt, laureatki II miejsca w głosowaniu publiczności Festiwalu Piosenki w Opolu w konkursie Debiuty. Wstęp wolny.

 

Wszystkim życzymy bożego pokoju i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże.

———————————————————-

INFORMATOR PARAFIALNY  

Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

Działania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej


 SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).