Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach

6  NIEDZIELA WIELKANOCNA  26.05.2019r.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 1100 wraz z ks. Wojciechem Nowakiem będziemy dziękowali Bogu za dar powołania kapłańskiego, przeżywając mszę św. prymicyjną.

W środę na majówkę i Msze św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy odbędzie się  pierwsza próba liturgiczna.

W sobotę rozpoczniemy Nabożeństwo Czerwcowe, które w tygodniu będzie odprawiane na zakończenie wieczornej mszy św. a w niedzielę o godz. 1500 .

W najbliższą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała uroczystości odpustowe ku uczczeniu Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1100. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazania wygłosi ks. Piotr Brząkalik, który jest proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach, twórcą akcji „Prowadzę, jestem trzeźwy” oraz felietonistą Radia eM. Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w sumie odpustowej a zwłaszcza dzieci komunijne w odświętnych strojach. Po rannej mszy św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca nastąpi zmianka tajemnic różańcowych i spotkanie w salce.

Składka w minioną niedzielę wyniosła 6810 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za złożone ofiary.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty mieszkańcom z ul. z Brzezińskiej z Targanic. Na nadchodzącą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Brzezińskiej z Brzezinki.

Piątek – Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia Gminy i Sołectwa

1. Ogłasza się dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie demontażu wyrobów azbestowych- wywóz tych materiałów należy sfinansować ze środków własnych. Wnioski można pobrać w Urzędzie Gminy p. 116.

1. Gmina zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety do 1 lipca 2019r., która posłuży inwentaryzacji ogrzewania budynków. Ankieta jest dostępna online na stronie Urzędu, na Dzienniku Podawczym oraz w p. 116 Urzędu Miasta. Z treścią obu pism można zapoznać się w gablocie parafialnej.

1. Odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie odbierany w Sołectwie Targanice w dniach 27, 28 i 29 maja- szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń.

W najbliższym czasie czeka nas wiele parafialnych uroczystości:

26 maja      o godz. 1100 – Msza Prymicyjna

02 czerwca o godz. 1100 – Msza odpustowa

08 czerwca o godz. 1700 – Bierzmowanie

punkt_kw INTENCJE MSZY ŚWIETYCH

—————————————————————————————————————————————–

INFORMATOR PARAFIALNY

punktDziałania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

punktDziałania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r.

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

infoBiblioteka parafialna  czynna w każdą Niedzielę  po pierwszej i drugiej Mszy świętej Więcej.