Ogłoszenia Parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024 r.

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Stanisław Cader z parafii św. Stanisława w Andrychowie. Serdecznie witamy go wśród nas.

1. Dziś o godz. 14.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.00 Gorzkie Żale, po nabożeństwie ok. 15.40 zostanie odprawiona Msza św. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 i w niedziele o 09.00. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Zespół Charytatywny zbiera dziś żywność suchą, długoterminową oraz środki czystości dla osób potrzebujących naszego wsparcia. Zbiórka odbywa się w salce.
  3. Spowiedź rekolekcyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej we wtorek od 16.00. Dla dorosłych w środę od 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.00. Bardzo prosimy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty w wyznaczonym czasie. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. W środę podczas Mszy św. będzie można złożyć ofiarę dla księdza rekolekcjonisty.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w czwartek. W tym dniu także od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.
  5. W piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie w parafii św. Macieja w Andrychowie. O godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z możliwością Spowiedzi św. O 20.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla. Zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 11.00 poświęcenie palm na placu przed kościołem, następnie odbędzie się procesja.
  7. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian w Wielki Poniedziałek od godz. 08.30. Prosimy zgłosić ich w zakrystii.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Anny Grabowskiej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Beskidzkiej numery od 61 do końca. W sobotę od godz. 8.30 o sprzątanie prosimy parafian z ul. Brzezińskiej z Targanice. Dziękujemy także sprzątającym kaplicę w Brzezince.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek   – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli

i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

———————————————————-

INFORMATOR PARAFIALNY

Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

Działania gospodarcze od marca do maja 2016

Działania gospodarcze od września 2014r. do lutego 2016r

Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Statut Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych Diecezji Bielsko-Żywieckiej

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

MAŁŻEŃSTWA

Pary narzeczonych mogą drogą elektroniczną rezerwować terminy ślubów, przesyłając na adres mailowy umieszczony na stronie parafialnej swoje dane i proponowany termin zawarcia sakramentu małżeństwa. KONTAKT

(Sakramenty – Sakrament małżeństwa).