Uroszystość Pierwszej Komunii Świętej

przez | Maj 24, 2024

Wyjątkowy dzień w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Targanicach. W minioną niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 68 dzieci. ( 36 dzieci ze szkoły w Targanicach i 32 ze szkoły w Brzezince). Podczas tej pięknej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Przed uroczystością wszystkich zebranych powitał ksiądz proboszcz Dariusz Mależyna, który poświęcił dzieci. Później rodzice udzielili swoim pociechom błogosławieństwa, po którym wszyscy zebrani udali się do wnętrza świątyni, gdzie rozpoczęła się Msza Święta i uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jest to wielkie wydarzenie nie tylko w życiu samych dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i wszystkich bliskich, ale to także bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej wspólnoty parafialnej.