Wizytacja kanoniczna w naszej parafii

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja duszpasterska, która odbywa się w każdej parafii. W naszej parafii przeprowadzi ją w dniu 5, 7, 8 marca 2015r. ksiądz Biskup Roman Pindel. Wizytacja biskupa w parafii ma wymiar kanoniczny. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.

Program Wizytacji Kanonicznej ks. bpa Romana Pindla

Sobota – 7 marca

godz. 1700- Przywitanie Kanoniczne i Msza św.

Niedziela – 8  marca

godz. 815-  Msza św. na Brzezince – słowo ks. bpa na zakończenie Mszy św.

930- Msza św. a po niej spotkanie ks. bpa z Chórem parafialnym, Różami Różańcowymi, Adoratorkami Najdroższej Krwi Chrystusowej i uczestnikami Kręgu Biblijnego.

1100-Msza św. z Błogosławieństwem Rodzin- po homilii błogosławieństwo rodzinne a na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo indywidualne niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Po zakończonej Eucharystii odbędzie się w kościele spotkanie z ministrantami, lektorami i grupą młodzieżową.

1500- Gorzkie Żale– z kazaniem Pasyjnym

1545- Msza św. z modlitwą za zmarłych i zakończenie wizytacji