ROK 2019

 Archiwum – ROK 2019

Turniej  piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu Andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana

received_452599575675323W dniu 14.12. 2019r. odbył się turniej halowej piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu Andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana. Do gry przystąpiło 18 drużyn. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach, której przewodniczył Ks. Dziekan. Po zakończonej Mszy Świętej, służba liturgiczna udała się do szkoły im. Świętego Jana Pawła II. Tam na hali sportowej rozlosowano grupy i podjęto zmagania sportowe.

W grupie ministrantów zwyciężył zespół z Zagórnika. Drugie miejsce zajęła drużyna z Nidku, a brąz przypadł ministrantom z Wieprza. Wśród lektorów zwyciężyła ekipa z Sułkowic-Bolęciny, która w finale pokonała reprezentantów parafii w Wieprzu. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa z Gierałtowic. Na końcu turnieju odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które się przyczyniły do tego, aby turniej mógł być zrealizowany. Przede wszystkim Ks. Dziekanowi Stanisławowi Czernikowi, Księżą opiekunom parafii z dekanatu,  Służbie liturgicznej, Oazie Młodzieżowej, Dyrekcji Szkoły, Pracownikom szkoły, Strażakom, Służbie medycznej, Sędziom i wszystkim tym ,którzy oddali serce w przygotowanie tego turnieju, oraz za miłą atmosferę.

Wyniki i fotorelacja.


Podziękowania  Ochotniczej Straży Pożarnej w Targanicach Górnych

Szczęść Boże,

osp„Ochotnicza Straż Pożarna w Targanicach Górnych pragnie wyrazić ogromną wdzięczność dla parafian za przekazanie zabawek na akcje ,,Paczka dla dzieciaka na Święta od Strażaka”. Państwa wsparcie przyczyniło się do uśmiechów wielu dzieci, które przebywają na oddziałach szpitalnych na terenie naszego województwa. Dzień, w którym otrzymali prezenty przyniósł im szereg wrażeń i ciekawych niespodzianek, a także pozwolił na spędzenie wyjątkowych chwil w obecności rodziców, bliskich im osób jak i strażaków. Z tego miejsca dziękujemy również księżom za użyczenie salki katechetycznej, w której przeprowadziliśmy krótkie szkolenie z pierwszej pomocy. Dziękujemy za okazane serce i wsparcie akcji, w której nasza jednostka bierze udział. Życzymy zadowolenia i satysfakcji w dalszej misji wspierania innych.

 


OGŁOSZENIE

plakatTurniej piłki halowej służby Liturgicznej o Puchar Księdza Dziekana

Szczęść Boże

14 Grudnia w sobotę odbędą się rozgrywki w piłce halowej służby Liturgicznej o Puchar Księdza Dziekana Andrychowskiego. Rozpoczniemy Mszą Święta w naszym kościele o godzinie 9;00. Następnie przejdziemy do szkoły podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Targanicach gdzie odbędą się rozgrywki w dwóch kategoriach ministrant rocznik 2005-2011 oraz lektor roczniki 2004 – 2001. Nagrodą jest Puchar przechodni. Po trzech z kolei wygranych edycjach przechodzi na własność parafii. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Zapisy do 30 listopada. Zachęcamy do udziału.

Organizator: ks. Sebastian Otworowski parafia Targanice.
Pobierz

Paray le Monial – Nevers – Rocamadour – Lourdes – La Salette – Turyn – Madonna della Corona

Termin: 17.04 – 25.04.2020

Znalezione obrazy dla zapytania La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny

Dzień 1: Wyjazd z Polski. O ustalonej godzinie rannej (nad ranem) spotkamy się na wyznaczonym parkingu. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę. Następnie wyjedziemy w drogę przez Polskę i Niemcy. Przyjazd na nocleg do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Paray le Monial, Nevers
Rano po śniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Wieczorem przejedziemy na nocleg w okolice Nevers. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Więcej – Pielgrzymka FRANCJA, WŁOCHY


OGŁOSZENIE

Wspólnie Przeciwko Białaczce

Ochotnicza Straż PożarnaZnalezione obrazy dla zapytania ospTARGANICE w Targanicach Górnych oraz Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie Przeciwko Białaczce zachęca do udziału w zbiórce świątecznej dla dzieci chorych na białaczkę przebywających na oddziałach Onkologicznych. Zbieramy nowe zabawki, artykuły szkolne, oraz gadżety dla nastolatków, które będą w stanie umilić im pobyt w szpitalu. Rzeczy będą zbierana po każdej mszy świętej 17 Listopada oraz 1 Grudnia w salce katechetycznej. W tym dniu dodatkowo nasi druhowie będą służyć pomocą, przypominać oraz uczyć jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, jak wykonywać masaż serca, oraz  jak korzystać z AED. Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki- Umilmy dzieciakom czas w tych trudnych chwilach.

Druhny i Druhowie OSP Targanice Górne


 JUBILEUSZ OJCA BARTŁOMIEJA.

Ojciec Bartłomiej  – Jan Kurzyniec w dniu 6 października sprawował  dziękczynną Mszę św.  z  okazji 50-lecia nowicjatu i święceń kapłańskich.

50_lat_nowicjatu_ojca_Bartłomiej 17

 Zapraszamy na fotoreportaż

o.-Bartłomiej-Kurzyniec-289x300 50 LAT MOJEGO  NOWICJATU

Na misje do Burundi pojechałem zaraz po święceniach, w 1976 r. Zabrałem wtedy ze sobą dwie rzeczy. Jedna znajdowała się w ciężkiej walizce – to Ewangelia, druga zaś więcej…..

https://www.karmel.pl/50-lat-od-mojego-nowicjatu/

 

 


 

POWITANIE NOWYCH KAPŁANÓW

przywitanie_księzy_25_08_2019_32                     przywitanie_księzy_25_08_2019_24

ks. mgr Dariusz Mależyna                   ks. mgr Sebastian Otworowski

pożegnanie_księzy_23_08_20193225 sierpnia 2019r podczas Mszy św. o godzinie 11:00 W imieniu całej wspólnoty parafialnej Rada Duszpasterska i Ekonomiczna przywitała księży Dariusza Mależyna oraz wikariusza Sebastiana Otworowski. Wprowadzenia dokonał Ksiądz Dziekan Stanisław Czernik, który odczytał akt mianowania ks. mgr Dariusz Mależyna na urząd administratora naszej parafii, a ks. mgr Sebastian Otworowski na wikariusza.

 

Życzymy Wam wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów,

życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii zapewniając o modlitwie.

Szczęść Boże.

Zapraszam na fotoreportaż.


 POŻEGNANIE KSIĘŻY

page

W piątek 23 czerwca 2019 żegnaliśmy odchodzącego do pracy w innej parafii ks. dr Mirosława Włocha oraz ks mgr Bartłomieja Dziedzica.

Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).
Był czas witania, a po 5 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1  Tes 5,18).

Zapraszam na fotoreportaż z pożegnania.


UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA

page

W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.  Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Jawornicką, Brzozową i Beskidzką. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wyraz  wiary i obecność Jezusa pośród nas.

 

 

FOTOREPORTAŻ  Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA


 ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

Święcenia_kapłańskie_Wojciech Nowak_18_25.05.2019

Biskup Roman Pindel udzielił 25 maja 2019 w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich sześciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Święcenia kapłańskie otrzymał nasz parafianin Wojciech Nowak.. „Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli (Am5,14)”
W uroczystości święceń prezbiteratu licznie uczestniczyli pielgrzymi z Targanic  .Ordynariusz w homilii przed aktem święceń życzył przyszłym kapłanom, by ich codzienne posługiwanie było poprzedzone słuchaniem słowa Bożego i odważnym rozeznawaniem woli Bożej – tak, by stali się otwartymi pojętnymi narzędziami głoszenia ewangelii.

 

Zobacz fotoreportaż z uroczystości  święceń prezbiteratu, oraz pierwszej  Mszy świętej prymicyjnej.

 


  EKSTREMALNA  DROGA KRZYŻOWA NA JAWORNICĘ

D. Krzyżowa 2019. 062W dniu  6 kwietnia 2019r.   po raz VIII odbyła się  Ekstremalna Droga Krzyżowa na Jawornicę, która wyruszyła z Parafii w Targanicach.

 

 

FOTOREPORTAŻ


 

Spotkanie Opłatkowe  w Makowie Podhalańskim

spotkanie opłatkowe maków podhalanski_004Na zaproszenie Czcicieli Krwi Chrystusa w Makowie Podhalańskim kilka osób z naszej wspólnoty wzięło udział w Spotkaniu Opłatkowym 5-go stycznia 2019 r. W składaniu życzeń i łamaniu się opłatkiem towarzyszyła muzyka i śpiew kolęd w wykonaniu młodzieży z „Polany Makowskiej”. W spotkaniu uczestniczyła siostra Krystyna Kusak ze Zgromadzenia w Częstochowie. Siostra Krystyna podzieliła się wrażeniami z pobytu w Moskwie, gdzie przebywała na zaproszenie Polonii. Odwiedziła rodaków przekazując Im relikwię św. Marii De Mattias. Szybko upłynął czas spotkania przy kolędowaniu i rozmowach.

Dziękujemy za zaproszenie.

Błogosławiona Krew Jezusowa-na wieki błogosławiona!

WIĘCEJ..

 


 

anigifORSZAK TRZECH KRÓLI

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli  udział w drugim  parafialnym Orszaku Trzech Króli. Słowa podziękowania należą się  rodzinie państwa Walczaków za oprawę muzyczną; Łukaszowi Mrzygłód za przewóz grupy muzycznej; strażakom za zabezpieczenie orszaku oraz braciom Bizoń.

FOTOREPORTAŻ

 

 

 


 

KRÓTKA HISTORIA POCZĄTKÓW PARAFII

1234678

 

 

 

 

Parafia w Targanicach to już sympatyczna staruszka, bo w tym roku obchodzi 80 lat. Kościół jest jeszcze starszy. Warto z tej okazji przyjrzeć się, jak wyglądały początki starań o kościół i parafię. Każde wielkie dzieło wyrasta z pragnień i dążeń jednego człowieka bądź całej rzeszy ludzi, którzy próbują zmienić rzeczywistość, próbują nadać jej nowy kształt. Początek kościoła w Targanicach to także efekt marzeń grupy zapaleńców, którzy chcieli oblec w realne kształty myśl, kołaczącą się w wielu głowach. Targanice należały do parafii w Andrychowie, co – przy powszechnym braku komunikacji – utrudniało, czasami uniemożliwiało uczestnictwo we Mszy św. i dlatego też targaniczanie odczuwali potrzebę posiadania własnej świątyni. Więcej……

 

POBIERZ  KRÓTKĄ HISTORIĘ  PARAFII


sakrament_bierzmowania_2018_00901BP TADEUSZ RAKOCZY UDZIELIŁ SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

18  maja 2018 r.  ks. bp Tadeusz Rakoczy udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 80  uczniów z II i III klas  gimnazjalnych ZSS w Targanicach.

 

FOTOREPORTAŻ 


sam_4093BŁOGOSŁAWIONA KREW JEZUSOWA -NA WIEKI BŁOGOSŁAWIONA!

Boże Ciało To Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ku czci Najświętszego Sakramentu.To radosne święto połączone z procesją do 4 ołtarzy,przy których czytane są fragmenty ewangelii.  Dla nas był to szczególny dzień.Przed procesją ks.dr Mirosław Włoch ,opiekun SKC poświęcił poduszkę z wizerunkiem i relikwią św.Marii De Mattias,założycielki Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa.  I tak razem z Marią De Mattias chcemy kroczyć i podążać za Jezusem Jego drogami.

Błogosławiona Krew Jezusowa -na wieki błogosławiona! Więcej…


 REMONTY I INWESTYCJE W PARAFII

dsc00017Rozpoczęte w październiku 2014 roku remonty mają swoją kontynuację do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że wysiłek finansowy parafian jest już w wielu miejscach wyraźnie widoczny. Bez wątpienia malowanie dachu na kościele, wymiana rynien i rur spustowych, remont chodnika wokół Kościoła, remonty w starym budynku plebanii i budynku katechetycznym, remont zakrystii, wygospodarowanie pomieszczeń gospodarczych na dekoracje i środki czystości, wymiana pionów instalacji elektrycznej w budynku katechetycznym i zakrystii, wymiana zabezpieczeń instalacji elektrycznej, monitoring należą do tych zadań, które są realizowane w ramach troski o dobra materialne parafii. Jak wiele już zrobiono można zobaczyć, oglądając prezentację z działań gospodarczych w 2017. Wszystkie te przedsięwzięcia to owoc  życzliwości i ofiarności parafian. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie materialne i modlitewne.

punkt Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

punktDziałania gospodarcze od lutego do czerwc_ 2016r

punktDziałania gospodarcze od 2014_2016r