ROK 2019

 Archiwum – ROK 2019

Turniej  piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu Andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana

received_452599575675323W dniu 14.12. 2019r. odbył się turniej halowej piłki nożnej ministrantów i lektorów dekanatu Andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana. Do gry przystąpiło 18 drużyn. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w parafii Nawiedzenia NMP w Targanicach, której przewodniczył Ks. Dziekan. Po zakończonej Mszy Świętej, służba liturgiczna udała się do szkoły im. Świętego Jana Pawła II. Tam na hali sportowej rozlosowano grupy i podjęto zmagania sportowe.

W grupie ministrantów zwyciężył zespół z Zagórnika. Drugie miejsce zajęła drużyna z Nidku, a brąz przypadł ministrantom z Wieprza. Wśród lektorów zwyciężyła ekipa z Sułkowic-Bolęciny, która w finale pokonała reprezentantów parafii w Wieprzu. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa z Gierałtowic. Na końcu turnieju odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które się przyczyniły do tego, aby turniej mógł być zrealizowany. Przede wszystkim Ks. Dziekanowi Stanisławowi Czernikowi, Księżą opiekunom parafii z dekanatu,  Służbie liturgicznej, Oazie Młodzieżowej, Dyrekcji Szkoły, Pracownikom szkoły, Strażakom, Służbie medycznej, Sędziom i wszystkim tym ,którzy oddali serce w przygotowanie tego turnieju, oraz za miłą atmosferę.

Wyniki i fotorelacja.


OGŁOSZENIE

plakatTurniej piłki halowej służby Liturgicznej o Puchar Księdza Dziekana

Szczęść Boże

14 Grudnia w sobotę odbędą się rozgrywki w piłce halowej służby Liturgicznej o Puchar Księdza Dziekana Andrychowskiego. Rozpoczniemy Mszą Święta w naszym kościele o godzinie 9;00. Następnie przejdziemy do szkoły podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Targanicach gdzie odbędą się rozgry JUBILEUSZ OJCA BARTŁOMIEJA.

Ojciec Bartłomiej  – Jan Kurzyniec w dniu 6 października sprawował  dziękczynną Mszę św.  z  okazji 50-lecia nowicjatu i święceń kapłańskich.

50_lat_nowicjatu_ojca_Bartłomiej 17

 Zapraszamy na fotoreportaż

o.-Bartłomiej-Kurzyniec-289x300 50 LAT MOJEGO  NOWICJATU

Na misje do Burundi pojechałem zaraz po święceniach, w 1976 r. Zabrałem wtedy ze sobą dwie rzeczy. Jedna znajdowała się w ciężkiej walizce – to Ewangelia, druga zaś więcej…..

https://www.karmel.pl/50-lat-od-mojego-nowicjatu/


POWITANIE NOWYCH KAPŁANÓW

przywitanie_księzy_25_08_2019_32                     przywitanie_księzy_25_08_2019_24

ks. mgr Dariusz Mależyna                   ks. mgr Sebastian Otworowski

pożegnanie_księzy_23_08_20193225 sierpnia 2019r podczas Mszy św. o godzinie 11:00 W imieniu całej wspólnoty parafialnej Rada Duszpasterska i Ekonomiczna przywitała księży Dariusza Mależyna oraz wikariusza Sebastiana Otworowski. Wprowadzenia dokonał Ksiądz Dziekan Stanisław Czernik, który odczytał akt mianowania ks. mgr Dariusz Mależyna na urząd administratora naszej parafii, a ks. mgr Sebastian Otworowski na wikariusza.

Życzymy Wam wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów,

życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii zapewniając o modlitwie.

Szczęść Boże.

Zapraszam na fotoreportaż.


 POŻEGNANIE KSIĘŻY

page

W piątek 23 czerwca 2019 żegnaliśmy odchodzącego do pracy w innej parafii ks. dr Mirosława Włocha oraz ks mgr Bartłomieja Dziedzica.

Biblia mówi:  „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).
Był czas witania, a po 5 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż  smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1  Tes 5,18).

Zapraszam na fotoreportaż z pożegnania.


 ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

Święcenia_kapłańskie_Wojciech Nowak_18_25.05.2019

Biskup Roman Pindel udzielił 25 maja 2019 w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich sześciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Święcenia kapłańskie otrzymał nasz parafianin Wojciech Nowak.. „Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli (Am5,14)”
W uroczystości święceń prezbiteratu licznie uczestniczyli pielgrzymi z Targanic  .Ordynariusz w homilii przed aktem święceń życzył przyszłym kapłanom, by ich codzienne posługiwanie było poprzedzone słuchaniem słowa Bożego i odważnym rozeznawaniem woli Bożej – tak, by stali się otwartymi pojętnymi narzędziami głoszenia ewangelii.


KRÓTKA HISTORIA POCZĄTKÓW PARAFII

1234678

Parafia w Targanicach to już sympatyczna staruszka, bo w tym roku obchodzi 80 lat. Kościół jest jeszcze starszy. Warto z tej okazji przyjrzeć się, jak wyglądały początki starań o kościół i parafię. Każde wielkie dzieło wyrasta z pragnień i dążeń jednego człowieka bądź całej rzeszy ludzi, którzy próbują zmienić rzeczywistość, próbują nadać jej nowy kształt. Początek kościoła w Targanicach to także efekt marzeń grupy zapaleńców, którzy chcieli oblec w realne kształty myśl, kołaczącą się w wielu głowach. Targanice należały do parafii w Andrychowie, co – przy powszechnym braku komunikacji – utrudniało, czasami uniemożliwiało uczestnictwo we Mszy św. i dlatego też targaniczanie odczuwali potrzebę posiadania własnej świątyni. Więcej……

POBIERZ  KRÓTKĄ HISTORIĘ  PARAFII

sam_4093BŁOGOSŁAWIONA KREW JEZUSOWA -NA WIEKI BŁOGOSŁAWIONA!

Boże Ciało To Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ku czci Najświętszego Sakramentu.To radosne święto połączone z procesją do 4 ołtarzy,przy których czytane są fragmenty ewangelii.  Dla nas był to szczególny dzień.Przed procesją ks.dr Mirosław Włoch ,opiekun SKC poświęcił poduszkę z wizerunkiem i relikwią św.Marii De Mattias,założycielki Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa.  I tak razem z Marią De Mattias chcemy kroczyć i podążać za Jezusem Jego drogami.

Błogosławiona Krew Jezusowa -na wieki błogosławiona! Więcej…


 REMONTY I INWESTYCJE W PARAFII

Rozpoczęte w październiku 2014 roku remonty mają swoją kontynuację do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że wysiłek finansowy parafian jest już w wielu miejscach wyraźnie widoczny. Bez wątpienia malowanie dachu na kościele, wymiana rynien i rur spustowych, remont chodnika wokół Kościoła, remonty w starym budynku plebanii i budynku katechetycznym, remont zakrystii, wygospodarowanie pomieszczeń gospodarczych na dekoracje i środki czystości, wymiana pionów instalacji elektrycznej w budynku katechetycznym i zakrystii, wymiana zabezpieczeń instalacji elektrycznej, monitoring należą do tych zadań, które są realizowane w ramach troski o dobra materialne parafii. Jak wiele już zrobiono można zobaczyć, oglądając prezentację z działań gospodarczych w 2017. Wszystkie te przedsięwzięcia to owoc  życzliwości i ofiarności parafian. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie materialne i modlitewne.

punkt Działania gospodarcze od czerwca_2016 do grudnia 2017r

punktDziałania gospodarcze od lutego do czerwc_ 2016r

punktDziałania gospodarcze od 2014_2016r