Program pielgrzymki

przez | Wrzesień 17, 2022

Program pielgrzymki do największego SanktuariumAustrii   –  Mariazell  (Alpy)

termin : 21 -22 . 10.2022 r

Dzień  1

Wyjazd godz. 6.00 z Targanic , przejazd przez Słowację/Czechy  do Austrii .Zwiedzanie Wiednia 2 godz. z przewodnikiem lokalnym, przejazd w okolice Wiednia.  Wzgórze Kahlenberg –  z kaplicą Jana III Sobieskiego, z kościołem św. Józefa msza św. Ze wzgórza roztacza się z punktu widokowego niezapomniana panorama miasta. Przejazd do Mariazell ,zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg w hotelu. Możliwość wieczornego spaceru .

Dzień 2

śniadanie , wykwaterowanie, pobyt w Sanktuarium. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Czczona figurka Maryi zwana Gnadenbild (Wizerunek Łaski) znajduje się dokładnie tam, gdzie mnich z benedyktyńskiego opactwa Magnus zbudował swoją pierwszą kapliczkę. Miejsce to odwiedzili następcy św. Piotra: Jan Paweł II (1983) i Benedykt XVI (2007).
Wyjazd w godz. popołudniowych w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA:

• Transport: przejazd komfortowym autokarem,opłaty drogowe,parkingowe
    – Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu w Mariazell , pokoje 2-3-4 os. z łazienkami,tv,wifi
    – Wyżywienie: 1 śniadanie bufet, 1 obiadokolacja;
  • taxa klimatyczna
  • przewodnik po Wiedniu
  • sprzęt audio-guide
    – opieka pilota na całej trasie;
    – Ubezpieczenie: KL, NNW,

KOSZT : 250zł  + 80euro  (grupa min.45os)

Zgłoszenia do 5 Października wraz z wpłatą 250zł.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy uczestnik musi posiadać ważny dokument tożsamości(dowód osobisty lub paszport )