POŚWIĘCENIE KORONKI DO PRZENAJDROŻSZEJ KRWI PANA JEZUSA

przez | Lipiec 7, 2024

POŚWIĘCENIE KORONKI DO PRZENAJDROŻSZEJ KRWI PANA JEZUSA

Koronka do Najdroższej Krwi Chrystusa to modlitewna praktyka religijna, która skupia się na oddawaniu czci i dziękczynieniu za ofiarę, jaką Jezus Chrystus złożył na krzyżu, wyłaniając swoją krew dla zbawienia ludzkości. Koronka ta jest jedną z wielu koronek w Kościele katolickim.

Koronka do Najdroższej Krwi Chrystusa jest modlitwą dziękczynną, która ma na celu ukazanie wiernym wartości i znaczenia ofiary, jaką Chrystus złożył na krzyżu dla zbawienia ludzkości. Poprzez tę modlitwę wierzący chcą wyrazić swoją wdzięczność za tę ofiarę i oddać hołd Chrystusowi za Jego miłość i miłosierdzie.

W grudniu 2012 r. za pozwoleniem Ks. Proboszcza Władysława Gruszki w Kościele Nawiedzenia NMP powstało Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Założycielką i opiekunką jest siostra zakonna Adoratorka Przenajdroższej Krwi Krystyna Kusak. Siostra posługuje w domu formacyjnym w Częstochowie, mając pod opieką Stowarzyszenia Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa na południu Polski. Pierwszymi założycielkami w naszej parafii były Pani Zbigniewa Żurek i Pani Emilia Mrzygłód. Obecnie w parafii modlą się trzy róże. Animatorkami są Pani Alina Polak, Pani Ewa Łysoń, Pani Dorota Sosnowska. W październiku 2014 r. Ks. Proboszcz Mirosław Włoch, został opiekunem i wprowadził adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek, każdego miesiąca połączoną z modlitwą za kapłanów, oraz o nowe powołania kapłańskie. W 2018 r. siostra Krystyna, wraz z Panią Ewą  Zarębą z Makowa Podhalańskiego odwiedziły naszą wspólnotę oraz na bieżąco przekazują wszelkie informacje od innych grup modlitewnych. Adoratorki, wspólnie modlą się oraz pielgrzymują do miejsc świętych. W grudniu 2022 r. Obchodziliśmy 10 lecie naszego istnienia. W tym roku w październiku obchodzić będziemy 12- lecie istnienia wspólnoty modlitewnej w naszej parafii. W dzisiejszą niedzielę 7.07. 2024 r. poświęciliśmy Koronkę do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa, oraz sprawowaliśmy Mszę Świętą  w intencji członków wspólnoty.