Podwójne Zwycięstwo

przez | kwiecień 23, 2022

23.04.202212 r. odbył się turniej piłki nożnej ministrantów i lektorów mlodszych Dekanatu Andrychowskiego o Puchar Księdza Dziekana. Do gry przystąpiło 11 drużyn. W kategorii ministranci dwa zespoły z Targanic i Sułkowic Bolęciny stoczyły dwumecz o zwycięstwo, lepsza okazała się drużyna gospodarzy zajmując 1 miejsce. Natomiast w lektorach młodszych przystąpiło 9 drużyn. Zostały rozlosowane zespoły do 3 grup po trzy zespoły. Mistrz grupy otrzymał bezpośredni awans do półfinału oraz jedna najlepsza drużyna z drugiego miejsca.   Turniej rozpoczął się o godzinie 9:30 modlitwą, której przewodniczył Ks. Dziekan Stanisław Czernik.

W grupie ministrantów zwyciężył zespół z Targanic. Drugie miejsce  Sułkowice Bolęcina. Wśród lektorów zwyciężyła ekipa z Targanic, która w finale pokonała reprezentantów parafii Św. Macieja w Andrychowie. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa z Zagórnika. Na końcu turnieju odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób, które przyczyniły się do tego, aby turniej mógł być zrealizowany. Przede wszystkim  Ks. Dziekanowi Stanisławowi Czernikowi, Księżą opiekunom parafii z Dekanatu, klubowi Halniak Targanice, Kołu Gospodyń,Sponsorom, Służbie Liturgicznej, Oazie Młodzieżowej, Strażakom, Służbie medycznej, Fotografowi Urszuli Rogólskiej, Jerzemu Maciejczykowi, Sędziom i wszystkim tym ,którzy oddali serce w przygotowanie tego turnieju, oraz za miłą atmosferę.

Lektor młodszy

Półfinały