III dekanalny turniej piłki nożnej o Puchar Ks. Dziekana Dekanatu

przez | Czerwiec 30, 2023

Lektorzy młodsi z naszej parafii obronili tytuł mistrza w III dekanalnym turnieju piłki nożnej o Puchar Ks. Dziekana Dekanatu Andrychowskiego.

Ministranci z Targanic w kategorii lektora młodszego obronili tytuł sprzed roku. Nie udało się tego dokonać wśród ministrantów, gdzie zwycięstwo wywalczyła parafia z Rzyk. Nasi chłopacy zajeli wysokie 3 miejsce. Puchary dla króla strzelców powędrowały do Targanic, Rzyk i Zagórnika. Gratulujemy.
W sobotę 24 czerwca 12 drużyn – cztery ministranckie (Targanice, Zagórnik, Andrychów Św. Maciej i rzyki ) i osiem lektorów młodszych (Andrychów – parafia św. Macieja, Inwałd, Roczyny, Rzyki, Sułkowice-Bolęcina, Targanice, Wieprz, Zagórnik) – ponownie spotkały się na boisku. Na murawie „Halniaka” Targanice.
Zawody rozpoczęły się od Mszy Świętej w parafialnym kościele, której przewodniczył Ks. Dziekan Stanisław Czernik, po czym duszpasterze ministrantów i lektorów udali się na stadion, gdzie rozlosowali składy poszczególnych grup i chłopcy zaczęli rywalizację na boisku.
Oprócz pucharów ks. prałat Stanisław Czernik wręczył zwycięzcom także nagrody rzeczowe. Wśród nich znalazły się: piłki meczowe.

W kategorii  ministrant grały 4 drużyny z dekanatu Andrychowskiego Parafia z Targanic, Rzyk, Zagórnika,  Andrychów Św. Maciej.  Drużyny zagrały każdy z każdym.  Zespołowi z Targanic w tej kategorii nie udało się obronić tytułu mistrza z przed roku(3 miejsce)Zwyciężyła parafia z Rzyk. 
Miejsca 
1.Rzyki 
2.Zagórnik  
3.Targanice Andrychów Św. Maciej 

Królem strzelców został Kacper Pękala Rzyki 10 bramek 

W kategorii lektorów zgłosiło się 8 zespołów . 2 grupy po 4 zespoły. 
Targanice brały udział oraz Rzyki, Zagórnik, Sułkowice Bolęcina, Wieprz, Inwałd, Roczyny, Andrychów Św. Maciej. 

  1. Targanice 
  2. Rzyki 
  3. Zagórnik 
  4. Sułkowice Bolęcina 

Królem strzelców zostali Adrian Rajda z Targanic oraz Kacper Kiszczak z Zagórnika po 6 bramek strzelonych.

Turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc wielu osób, które poświęciły swój wolny czas, żeby chłopcy mogli dobrze spędzić tę sobotę. To księża opiekunowie wspólnot LSO w dekanacie, a także klub „Halniak” Targanice z kierownikiem Tomaszem Budą, targanickie parafianki, a szczególnie panie , Renata, Józefa, Joanna właściciele miejscowych firm i sponsorzy indywidualni, służba liturgiczna ołtarza i oaza młodzieżowa, z Asią, Adamem, Hubertem i Magdą, którzy czuwali nad meczowymi statystykami, strażacy, służba medyczna, zawodowi sędziowie z Wadowic: oraz… kibice!