Dzień patrona szkoły,

23 Września 2021 roku w szkole w Targanicach, obchodziliśmy dzień patrona szkoły.
W przebieg obchodów tego święta zaangażowana była cała społeczność szkolna.­­­ Uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby omówić plan dnia i zasady bezpieczeństwa, jakie panują po wyjściu za obiekt szkolny. Następnie za sztandarem szkoły, klasami przeszliśmy do Kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach, aby tam wziąć udział w prelekcji o Świętym Janie Pawle II.

Prelekcję przygotowali ministranci oraz lektorzy naszej szkoły: Maksymilian Targosz, Wojciech Wojewodzic, Szymon Socha, Hubert Walczak, Tymoteusz Bizoń, Karol Osowski, Konrad Osowski, Adam Kierczak, Karol Wocial, Krzysztof Ogórek, Jan Bury.

W tym czasie Ojciec Bartłomiej Kurzyniec, misjonarz z naszej parafii, podzielił się osobistym spotkaniem z Janem Pawłem II w Rwandzie we wrześniu 1990 roku. Opowiedział, ciekawe rzeczy o życiu tamtejszych ludzi, pracy, klimacie i funkcjonowaniu szkoły.

Po prelekcji uroczyście sprawowaliśmy Mszę Świętą. Modliliśmy się w intencji dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników, uczniów i ich rodziców o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II na każdy dzień nauki i pracy. W liturgię zaangażowali się uczniowi szkoły, ministranci, lektorzy, schola parafialna. Dziękujemy opiekunom poszczególnych grup za przygotowanie liturgii. Pani katechetce Agacie Bizoń, Panu Łukaszowi organiście, Panu kościelnemu.

Na koniec otrzymaliśmy Boże błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II i udaliśmy się klasami na szlaki górskie, które kochał nasz święty patron. Jak zaświadczył Ojciec Bartłomiej podczas osobistego spotkania z papieżem, Jan Paweł II wymienił wszystkie pobliskie góry, zaczynając od Jawornicy.