ROK 2017

Kiedy ofiarujemy innym swe serce, wtedy zawsze zdarza się cud

W dniu dzisiejszym tj. 10 XII 2017 odbyła się Parafialna zbiórka na Domowe Hospicjum im. Królowej Jadwigi.
W przeprowadzenie kwesty zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły. Pragniemy serdecznie podziękować księdzu Proboszczowi, który przyjął propozycję zbiórki z otwartym sercem, a także wszystkim tym, którzy z wielką wrażliwością otwarli się na naszą akcję. Owocem jej jest zebrana kwota w wysokości 3800 złotych.
W imieniu podopiecznych Domowego Hospicjum dziękujemy.

gostyn_63_201713,14,15 październik 2017 r Licheń -Gostyń-Poznań-Pola Lednickie -Ostrów Lednicki –Gniezno-Góra św. Anny W okresie od 13-15 października 2017 r parafianie wraz z księdzem proboszczem uczestniczyli w Pielgrzymce autokarowej do Gostynia i na Szlak Piastowy w poszukiwaniu miejsca chrztu Polski. W piątek 13 października 2017 r udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, gdzie nawiedziliśmy Bazylikę z cudownym obrazem, miejsce objawień, Golgotę. Miejscem naszych 2 noclegów było Sanktuarium Świętogórskie w Gostyniu, gdzie zostaliśmy przyjęci przez Księży Filipinów. Na wieczornej mszy św. w bazylice dziękowaliśmy za rekolekcje parafialne i modliliśmy się za parafian. W sobotę 14 października 2017 r wyruszyliśmy na całodniową pielgrzymkę na Szlak Piastowy. Więcej

koronacja-obrazu-matki-bozej-kazimierzowskiej-w-rajczy-_017UROCZYSTOŚĆ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA – KAZIMIERZOWSKIEJ W RAJCZY

W dniu 1 lipca  delegacja naszej parafii wraz z księdzem proboszczem uczestniczyła w uroczystościach koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej w kościele parafialnym pw. Św. Warzyńca D.M i Św. Kazimierza Królewicza w Rajczy.

Zobacz fotoreportaż

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA

boze_cialo_2017_013W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.  Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Floriańską, Wrzosową, Nad Potokiem i Beskidzką. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wyraz  wiary i obecność Jezusa pośród nas.

FOTOREPORTAŻ  Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA

pageUROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

W niedzielę 4 czerwca przeżywaliśmy uroczystość opustową z okazji   Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawił i kazanie wygłosi ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM.

FOTOREPORTAŻ Z UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH.

i-komunia_2017_015I KOMUNIA ŚWIĘTA

21 maja dzieci pierwszy raz przyjęły do swego serca Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Zobacz fotoreportaż.

GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA I POŚWIĘCENIE REMIZY STRAŻACKIEJ W TARGANICACH

dzien-strazaka-poswiecenie-remizy_2017_015

13 maja 2017r. w sobotnie popołudnie przed nowo wybudowanym budynkiem remizy w Targanicach Górnych  zgromadziło się wielu zaproszonych gości, poczty sztandarowe, druhowie i druhny strażacy, oraz mieszkańcy. Uroczystość poświęcenia rozpoczęła się od Mszy świętej w parafialnym kościele. Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było poświęcenie i otwarcie nowej Remizy OSP. Ceremonii poświęcenia dokonał Powiatowy kapelan strażaków ks. dr Mirosław Włoch. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowań i przypomnienia historii OSP w Targanicach Górnych, którą przedstawił  prezes Sławomir Jończy. Podczas obchodów nie zapomniano o najbardziej aktywnych i zasłużonych strażakach. Uroczystości poświęcenia uświetniła Orkiestra Dęta OSP  Roczyny, oraz dzieci i młodzież Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach. Fotoreportaż.

Ekstremalna Droga Krzyżowa na Jawornicę,

dk-na-jawornice-2017r-143W dniu 01 kwietnia 2017r   po raz kolejny odbyła się  Ekstremalna Droga Krzyżowa na Jawornicę, która wyruszyła z parafii w Targanicach. FOTOREPORTAŻ.

Niedziela palmowa

img_0022

Niedziela palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia przychodzi się do kościoła z palemką, która jest symbolem odradzającego się życia. Niedziela palmowa to święto, które ma przygotować duchowo chrześcijan do Wielkanocy, okresu wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. Fotoreportaż z uroczystości i konkursu palm