Archiwum 4 ROK 2018

 ROK 2018

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA-31.05.2-18

W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.  Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Jawornicką, Cisową i Beskidzką. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wyraz  wiary i obecność Jezusa pośród nas.

FOTOREPORTAŻ  Z UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA


PIELGRZYMKA KOMUNIJNA

1

Zgodnie z tradycją naszej parafii dzieci, które w minioną niedzielę przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, udały się wraz z rodzicami, katechetami i wychowawcami klas trzecich na pielgrzymkę do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy św. i modlitwie w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestnicy pielgrzymki przeszli dróżkami kalwaryjskimi.

24.05.2018


 KOMUNIA ŚWIĘTA

pageW dniu 20 maja na Mszy św. o godz. 11.00 cieszyliśmy się z uroczystości I Komunii świętej.

 

 

 

 

Zapraszamy na fotoreportaż.


 WOJCIECH NOWAK DIAKONEM

diakonat_2018-103„Bp Roman Pindel udzielił 8 maja w Bielsku-Białej święceń diakonatu siedmiu alumnom, kończącym V rok studiów w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Były to pierwsze w historii diecezji bielsko-żywieckiej święcenia w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie, podniesionym ponad 2 lata temu przez papieża Franciszka do godności bazyliki mniejszej.

Święcenia odbyły się poprzez nałożenie rąk biskupa i modlitwę. Wcześniej kandydaci na diakonów złożyli przyrzeczenia celibatu oraz posłuszeństwa biskupowi. Zobowiązali się także do codziennej modlitwy brewiarzowej. WIĘCEJ

 


TRIDUUM PASCHALNE

pobraneW czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 po niej przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy, w której adoracja będzie trwała do godz. 2400. O godz. 2000 adorację poprowadzi Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusowej a o godz. 2200 czuwanie w ciemnicy poprowadzi młodzież oazowa. W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 700 i będzie trwała aż do godz. 1800. O tej godzinie rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej, po której rozpocznie się adoracja przy Grobie Pańskim i potrwa do godz. 2400. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 2230, którą poprowadzi Oaza dorosłych. W tym wyjątkowym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowanie Najświętszej Eucharystii a wszyscy wierni zachowują post ścisły. W Wielką Sobotę czuwanie przy grobie rozpoczniemy o godz. 700.


 

NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich katolików. Święto to jest obchodzone na tydzień  przed Wielkanocą. Niedziela Palmowa przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić.

 

FOTOREPORTAŻ


 EKSTREMALNA  DROGA KRZYŻOWA NA JAWORNICĘ

droga-krzyzowa-na-jawornice_2018_0521W dniu 17  marca 2018r   po raz VII odbyła się  Ekstremalna Droga Krzyżowa na Jawornicę, która wyruszyła z parafii w Targanicach.

 

 

 

 

FOTOREPORTAŻ


STOWARZYSZENIE KRWI CHRYSTUSA

unnamedStowarzyszenie Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i duchowne,  którzy szczególnie czczą Krew Chrystusa. Jest ono ściśle złączone ze Zgromadzeniem Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, założonym w 1834 r. w Acuto k. Rzymu przez św.Marię De Mattias/1805-1866. Centrum Duchowości Krwi Chrystusa mieści się w Bolesławcu.

W naszej parafii SKC działa od grudnia 2012r. Opiekunem stowarzyszenia jest ks. dr Mirosław Włoch. W każdy pierwszy czwartek miesiąca adorujemy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, odmawiamy różaniec do Krwi Chrystusa.

Z okazji 5-tej rocznicy powstania stowarzyszenia gościliśmy siostrę Krystynę Kusak ze Zgromadzenia  w Częstochowie.


 JASEŁKA PARAFIALNE 2018

bez-tytulu


  ORSZAK TRZECH KRÓLI

orszak_trzech_kroli_2018_050100

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli w pierwszym w naszej parafii Orszaku Trzech Króli. Słowa podziękowania należą się Radzie Duszpasterskiej za pomysł i zainicjowanie przemarszu; młodzieży wraz z nauczycielami ze Szkoły w Targanicach za wykonanie pięknych koron; rodzinie państwa Walczaków za oprawę muzyczną; Łukaszowi Mrzygłód za przewóz grupy muzycznej; strażakom za zabezpieczenie orszaku oraz stadninie koni Calvado za konny korowód.

 

Fotoreportaż.