Archiwum 3 – ROK 2016

Wielka Sobota: Oczekiwanie na przyjście zmartwychwstałego Chrystusa.

pageObchody zmartwychwstania Jezusa Chrystusa rozpoczną się po zapadnięciu zmroku o godzinie 20.00. Przed kościołem rozpalone zostanie ognisko, którego płomienie będą poświęcone przez kapłana. Następnie od poświęconego ognia zapala się paschał, symbolizujący Chrystusa, czyli Światłość świata, co ma uzmysławiać, że dokonała się Pascha, przejście z mroku do jasności, ze śmierci do życia.

Galeria zdjęć

 

 

 


 NIEDZIELA PALMOWA

niedziela_palmowa_2016_2jm

 

Niedziela Palmowa to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich katolików. Święto to jest obchodzone na tydzień  przed Wielkanocą. Niedziela Palmowa przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić.

Zobacz fotoreportaż.

 
 

DROGA KRZYŻOWA NA JAWORNICĘ

Droga Krzyżowa na Jawornice - 2016 025dniu 12 marca 2016r.  mimo zimna,deszczu i wielu innych niespodzianek  po raz kolejny odbyła się  Ekstremalna Droga Krzyżowa na Jawornicę, która wyruszyła z parafii w Targanicach.

 FOTOREPORTAŻ

 

 

 


Działania gospodarcze. Remonty i inwestycje w parafii.

Troska o świątynię i budynki kościelne to jedno z zadań proboszcza i całej parafii.  Zaniechanie troski o obiekty należące do parafii powoduje zwielokrotnienie wydatków w przyszłości.

Zapraszamy do pobrania prezentacji z działań gospodarczych

 punktDziałania gospodarcze

 

punkt

Zapraszamy do pobrania prezentacji z działań gospodarczych (do otwarcia potrzebna przeglądarka  PDF, Adobe Reader)


Bp Pindel: kto doznał miłosierdzia Bożego w życiu, pragnie się nim dzielić

Zapraszam na fotorelację z uroczystości Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego

anigif

 

W dniu 7 lutego 2016 roku, w swojej peregrynacji po Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Obraz Jezusa Miłosiernego i towarzyszące mu Relikwie Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II, dotarły do naszej parafii. Na obraz czekali parafianie i  zebrani kapłani na czele z J.E. Ks. Biskupem Romanem Pindlem, Dziekanem Dekanatu Andrychowskiego  Ks. Stanisławem Czernikiem, Ks. Proboszczem Mirosławem Włochem, ks. Wikariuszem Bartłomiejem Dziedzicem, ministranci, lektorzy oraz delegacje wybrane do niesienia Obrazu i Relikwii.   Samochód – kaplica z Obrazem i Relikwiami przyjechał do Targanic z Sułkowic-Bolęciny. Więcej

Ostatnia peregrynacja  obrazu miała miejsce 1 pażdziernika 1998r.  Naszą  parafię wtedy  nawiedził obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zobacz fotogalerię.

Program Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Jego Świętych

NIEDZIELA – 7  luty

16.30  –  Oczekiwanie modlitewne i powitanie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii przed kościołem.

17.00  –  Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bp Ramana Pindla.  Zobacz program Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego

milosierdzie

 

 

Modlitwa św. siostry Faustyny

O Jezu, pragnę żyć chwilą obecną, żyć – jakoby ten dzień był dla mnie ostatni w życiu: starannie wykorzystać każdą chwilę na większą chwałę Bożą, wyciągnąć dla siebie każdą okoliczność tak, aby dusza odnosiła pożytek. Na wszystko patrzeć z tego punktu widzenia, że bez woli Bożej nic się nie dzieje. Boże niezgłębionego miłosierdzia, ogarnij świat cały i wylej się na nas przez litościwe Serce Jezusa (Dz 1183).

 

 


Nasze parafialne jasełka doczekały się ciekawej recenzji pani mgr Marii Sapety z Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej.

Zapraszamy do lektury!!!

Targanickie impresje

anigifPo obejrzeniu widowiska bożonarodzeniowego 23.01.2016 r. w Domu Kultury w Targanicach nie mogę oprzeć się wrażeniom. Pragnę tą drogą podziękować zespołowi wykonawców i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia. Piękne jest to, że sięgnięto po ambitny repertuar Juliana Reimschüssla, mieszkańca Żywca – regionalisty, poety, publicysty, pisarza, żołnierza AK i wychowawcy młodzieży ubiegłego stulecia. Od premiery „Jasełek” J. Reimschüssla w Targanicach minęło 30 lat. Odnaleziony scenariusz autorstwa  pobierz całą treść recenzji  mgr Marii Sapety

 

Zapraszam na fotoreportaż


milosierni-jak-ojciec

Strona internetowa Jubileuszu Miłosierdzia:www.im.va/content/gdm/pl.html

Przydatne linki:www.niedziela.pl/tag/1449/Rok-Milosierdzia 


4jm

ZESTAWIENIE PRAC NA BUDYNKU KOŚCIOŁA

– dosztukowanie fragmentu zgnitej blachy poniżej krzyża w wieży głównej kościoła
– załatanie dziury w połaci dachowej wieży głównej kościoła
– czyszczenie mechaniczne z luźnej farby połaci dachowej wieży kościoła
– odtłuszczanie powierzchni dachowej wieży kościoła więcej.

 


KONSERWACJA DACHU

W dniu 22 września 2015r. rozpoczął się remont/malowanie dachu naszej świątyni. Wymiana rynien i okien w wierzy kościelnej. Równocześnie będą prowadzone prace pielęgnacyjne drzew wokół świątyni.

Zapraszamy do fotorelacji z prac remontowych

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia obok świątyni.

Dzieląc się radością z przyjścia Bożej Dzieciny na świat, obdarzajmy ciepłem serca i dobrocią uczynków tych, których spotykamy na drodze naszego życia.

2015_B.N_015jm

Szopka Bożonarodzeniowa


Bp Pindel: Jubileusz 1050 lat chrztu to święto całego Kościoła polskiego

CAM00180W dniu 28 listopada 2015r. podczas nieszporów w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej z okazji inauguracji  obchodów 1050-lecia chrztu Polski delegacja naszej parafii odebrała zapaloną świece – znak obchodzonego jubileuszu.

 

 


 

Światowe Dni Młodzieży

Naszą parafię na Światowe Dni Młodzieży odwiedziło  40 osób z Rosji. Zobacz fotorelację.znaki światowe dni młodzieży

 

ŚDM_006J_Bajak

Dzień 1: zwiedzanie miasta Oświęcim, w tym m. in. synagogi żydowskiej i rynku oraz obozów koncentracyjnych Auschwitz i Birkenau

Dzień 2: Kaplicówka w Skoczowie, a następnie wyjazd kolejką na Czantorię w Ustroniu

Dzień 3: Chata wuja Kawuloka w Istebnej, warsztaty z robienia masła na Ochodzicie w Koniakowie, zwiedzanie Wisły

Dzień 4: dzień w parafii, towarzyski mecz Polska- Rosja na boisku Halniaka Targanice, grill

Dzień 5: msza św. koncelebrowana przez o. Bartłomieja, o. Celestyna, o. Marcusa i ks. Michała, wyjazd do Bielska Białej na Halę pod Dębowcem- spotkanie wszystkich grup diecezji bielsko- żywieckiej

Dzień 6: pożegnanie i wyjazd z  parafii do Krakowa


 

ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI OBRAZU W DIECEZJI_015JM_

ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO ORAZ RELIKWII ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY I ŚW. JANA PAWŁA II PO PARAFIACH DIECEZJI BIELSKO ŻYWIECKIEJ.

19 czerwca 2016r. przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w zakończeniu Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II po parafiach w  katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej. GALERIA

Podczas liturgii przedstawiciele wszystkich parafii diecezji złożyli świadectwa łask otrzymanych podczas peregrynacji.

 


SAKRAMENT BIERZMOWANIA

page

4 czerwca 2016 roku ks. bp Damian Zimoń udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęli uczniowie klas II i III gimnazjum podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00. Młodzież do przyjęcia Ducha Świętego  przygotowywała się przez cały rok szkolny. Towarzyszył im w tym ks. Bartłomiej Dziedzic. FOTOGALERIA.