Archiwum 2

Dzień Jedności Szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

006016 czerwca 2015 r. odbył się na Jasnej Górze Dzień Jedności Szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Uczniowie i nauczyciele z ponad 130 szkół z całej Polski przyjechali, aby dziękować Bogu za cały rok szkolny. Uroczystą Eucharystię sprawował metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo wraz z kapłanami towarzyszącymi szkołom. Na zakończenie Eucharystii zarząd SPSK dokonał uroczystego aktu zawierzenia Maryi Częstochowskiej wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników, wymieniając po kolei wszytskie placówki, prowadzone przez SPSK.

 Po Eucharystii odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy, który porwał uczestników do pląsów i śpiewu na cześć Pana. Na zakończenie wspólnego spotkania odśpiewana została Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej wręczono nagrody w konkursie plastycznym i literackim. Uczniowie z Brzezinki, wspierani dorosłymi osobami z wioski, pojechali do Częstochowy dwoma autokarami. Towarzyszył nam ksiądz proboszcz Mirosław, który koncelebrował Mszę św. – mamy nadzieję – w naszej intencji. FOTORELACJA

Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu – Boże Ciało

anigifBoże Ciało jest uroczystością ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem jego obchodów jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku została zmieniona i pierwszy raz przeszła ulicami: Jawornicką, Cisową i Beskidzką. W minionych latach trasa bywała inna i tak przez ostatnie 2 lata trasa procesji była z kościoła Parafialnego do kaplicy na Brzezince Dolnej (są już propozycje na rok następny). Po drodze wierni modlili się przy ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych ulic. W procesji uczestniczyły poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, strażacy z OSP Targanice Górne, którzy nieśli baldachim i zabezpieczyli trasę procesji pod względem bezpieczeństwa. Wszystkim parafianom, gościom którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała serdeczne Bóg zapłać.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z uroczystości. admin.


 

Prymicje brata Mateusza Magiery Prezbitera Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Prymicje2015-05-24_16jmW dniu Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015r cała parafia świętowała prymicje brata Mateusza Magiery Prezbitera Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Brat Mateusz wyruszył w uroczystej procesji ze swego domu rodzinnego w Brzezince Dolnej do kościoła parafialnego w Targanicach, by celebrować Eucharystię. Towarzyszyli Mu współbracia, kapłani, najbliższa rodzina, zaproszeni goście i wierni z całej parafii. Zbliżającą się do świątyni procesję przywitały dzwony kościelne, a w progu świątyni ks. Proboszcz dr. Mirosław Włoch i Wikariusz mgr Bartłomiej Dziedzic z krzyżem Chrystusa.
Przed mszą świętą parafianie, Rada parafialna, młodzież i mieszkańcy Brzezinki Dolnej złożyli życzenia:
O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Przy ołtarzu naszemu kapłanowi towarzyszyli Jego współbracia, zaproszeni do wspólnej modlitwy.
Eucharystia, która jest dziękczynieniem była sprawowana, jako dziękczynna Panu Bogu za dar kapłaństwa.
Na koniec Eucharystii zostało udzielone błogosławieństwo prymicyjne.
My parafianie dziękujemy Bogu za dar uczestnictwa w świętowaniu prymicji – tej niepowtarzalnej uroczystości w życiu naszego brata Mateusza Magiery. Fotorelacja.


Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

koncertSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez naszą Parafię wyjeździe na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha (www.jednegoserca.pl) do Rzeszowa w dniu 04.06.2015 (Boże Ciało). Ten niezwykły koncert gromadzi raz w roku tysiące ludzi z kraju i z poza jego granic by wspólnie radować się obecnością Boga pośród nas.
Wyjazd godz. 14.30, powrót w godzinach nocnych.
Szacowany koszt: 45 zł (ubezpieczenie + przejazd)
Informacje i zapisy pod nr. tel.
Danuta Mrawczyńska :608206784
Józef Radwan :696954140
Ponadto przez dwie kolejne niedziele w godz. 10.30-11.00 zapisy oraz wpłaty przyjmowane będą w domu katechetycznym.

Wygrany Konkurs

IMG_5111 IMG_5135Wielkim sukcesem naszych młodych parafianek zakończył się finał XIX Konkursu Poezji Religijnej, który odbył się w niedzielę 26 kwietnia na scenie Domu Katechetycznego w Żywcu. Gabriela Marczyńska wygrała a Maria Walczak zajęła drugie miejsce w kategorii gimnazjum. Tematem tegorocznej edycji konkursu było nawrócenie („Obmyj mnie a nad śnieg wybieleję”). W finale wzięło udział dwudziestu uczestników z całej diecezji bielsko- żywieckiej. Gabrysia recytowała wiersz Andrzeja Waligórskiego ‘Duch ateisty’, a Marysia zaprezentowała utwór o. Dominika Widera ‘Wspomnij na mnie’. Organizatorem Konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Diecezjalny asystent KSM u i zarazem przewodniczący jury, ks. Piotr Bączek, był pod wrażeniem poziomu umiejętności recytatorskich młodych targaniczanek. Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Marysi!

Ks. Bartek


alleluja„Chrystus Zmartwychwstan  jest
Nam na przykład dan jest
Iż mamy z martwych powstać,
Z Panem Bogiem królować,
Alleluja”

Niech z biciem rezurekcyjnych dzwonów błogosławi nam „Zwycięzca śmierci i szatana”, by wielkanocne życzenia przyniosły prawdziwą radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmocnienia ducha i rozpalania serc wrażliwością na Boża miłość i niedolę bliźniego.
Takich owoców wiary, wszelkich łask i ufności życzymy Parafianom i  Gościom, wierząc, że moc Chrystusowej nauki doda sił i pozwoli spełnić marzenia.

 Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 


Wielka Sobota: Oczekiwanie na przyjście zmartwychwstałego Chrystusa.

wielki_sobota7_2015-04-04jmObchody zmartwychwstania Jezusa Chrystusa rozpoczną się po zapadnięciu zmroku o godzinie 20.00. Przed kościołem rozpalone zostanie ognisko, którego płomienie będą poświęcone przez kapłana. Następnie od poświęconego ognia zapala się paschał, symbolizujący Chrystusa, czyli Światłość świata, co ma uzmysławiać, że dokonała się Pascha, przejście z mroku do jasności, ze śmierci do życia. Galeria zdjęć

 


 Wielki Piątek: Dzień zadumy i skupienia.

DSCN1201

 

Wielki Piątek jest jednym z najważniejszych dni w roku liturgicznym, w którym wspomina się mękę i zbawczą śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. To w szczególny sposób dzień zadumy i skupienia, w którym obowiązuje post ścisły.

 

 


Wielki Czwartek: Dzień na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy

wielki_czwartek10_2015-04-02jmUroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęto Triduum Paschalne, które jest dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. Podczas wieczornej liturgii Wieczerzy Pańskiej  ks. proboszcz dokonał obrzędu umycia stóp dwunastu mężczyznom.

Obrzęd ten przypomina gest Chrystusa i wyraża prawdę, że Kościół, tak jak Chrystus, jest nie po to, żeby mu służono, lecz aby służyć. Zobacz zdjęcia……


  TRIDUUM PASCHALNE

tryduum_paschalne Wielki czwartek –  Triduum Paschalne Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja  do godz. 23.00. O godz. 22.00 czuwanie w ciemnicy które poprowadzi młodzież.

Wielki piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Ad0racja  od godz. 7.00 do godz. 18.00, o godz. 10.00 adorację prowadzi Koło Gospodyń Wiejskich. Godz. 23.00 Droga Krzyżowa.

Wielka sobota – Adoracja od godz. 7.00. Święcenie pokarmów o godzinie: o 9.00, 10.00, 11.00, 13.00 (Brzezinka Dolna) o godz. 12.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00