Archiwum 1

dlaJulci0012 marca w Kościele parafialnym uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach przedstawili montaż słowno muzyczny, którego tematyka inspirowana była słowami Jana Pawła II „Bez Chrystusa trudno zrozumieć człowieka”. Wszyscy przybyli do kościoła, aby wesprzeć wspólną modlitwą i pomocą materialną rodzinę Kolbrów zmagających się z ciężką chorobą córki. Dzięki ofiarności parafian i gości udało się zebrać ok. 8 tys. Wszystkim dziękujemy za współodczuwanie.

 


 

PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA NA JAWORNICĘ

Droga Krzyżowa na Jawornicę2015-03-21_006jerzymDroga Krzyżowa na Jawornice2015-03-21_006jerzymDroga Krzyżowa na Jawornicę039_2015-03-21jerzym

 

 

 

 

 

W dniu 21 marca po raz  czwarty z naszej parafii wyruszyła Droga Krzyżowa na Jawornicę. Fotoreportaż.


 

Znaki towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży 9 marca w naszej parafii

znaki światowe dni młodzieżyW dniu 13 marca 1983 r., dwa tygodnie przed rozpoczęciem obchodów Roku Odkupienia, papież Jan Paweł II zapytał młodzież zgromadzoną na uroczystości otwarcia Centrum Młodzieżowego San Lorenzo: „Dokąd pójść w tym świecie, z grzechem i winą, bez Krzyża? Krzyż bierze na siebie całą nędzę świata, która rodzi się z grzechu. więcej

 

Znaki Światowych Dni MłodzieżyZnaki Światowych Dni MłodzieżyZnaki Światowych Dni Młodzieży


 

anigif

Pierwszy dzień wizytacji kanonicznej rozpoczął się od spotkania z parafianami Targanic i Brzezinki Dolnej na plebani. Po spotkaniu nastąpiło przywitanie ks. Biskupa przez dzieci, młodzież i parafian. Ksiądz proboszcz Mirosław Włoch przedstawił historie parafii, oraz dzieła duchowe i materialne jakie powstały od ostatniej wizytacji. Następnie została odprawiona msza święta przez J.E Biskupa Romana Pindela.

 

W drugim dniu wizytacji ks. Biskup zaszczycił swoją obecnością parafian i kaplice na Brzezince Dolnej, która należy do parafii Targanice. Następnie w kościele parafialnym spotkał się z Kołem Róż  Żywego Różańca kobiet, mężczyzn, Kręgiem biblijnym, Chórem parafialnym, ministrantami, lektorami, młodzieżą po spotkaniu ks.Biskup  odprawił Mszę świętą na której pobłogosławił małżeństwa i dzieci.

 Zapraszam do Fotogalerii


 

Ksiądz biskup Roman Pindel w naszej szkole – Brzezinka Dolna

b3Dnia 5 marca 2015 r. naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja ksiadz biskup Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali krótką historię naszej szkoly oraz szkolną codzienność. Treści wzbogacone były piosenkami i prezentacją multimedialną. Po spotkaniu z uczniami ksiądz biskup obejrzał szkołę, odwiedził dzieci w oddziałach przedszkolnych i porozmawiał z gronem pedagogicznym.

 

 


W trakcie wizytacji kanonicznej naszej parafii  w dniu 5 marca  J.E Biskup Roman Pindel spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, oraz z gimnazjalistami, Dyrekcją i Gronem pedagogicznym.

 

wizytacja_biskupa_w_szkole20150305-007jerzym wizytacja_biskupa_w_szkole20150305-023jerzymwizytacja_biskupa_w_szkole20150305-050jerzym

 

 

 

 

 

 


Wizytacja kanoniczna w naszej parafii.

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja duszpasterska, która odbywa się w każdej parafii. W naszej parafii przeprowadzi ją w dniu 5, 7, 8 marca 2015r. ksiądz Biskup Roman Pindel. Wizytacja biskupa w parafii ma wymiar kanoniczny. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.


                                               2015-02-25 08.27.19

Tak parafianie odpowiedzieli na akcje zbiórki niepotrzebnych komputerów, monitorów, lodówek, drukarek, sprzętu AGD i RTV  które zbierane były w  środę 25.02.2015r. na parkingu przy kościele.

Akcję zorganizowana przez  Katolicką Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wszystkim którzy odpowiedzieli na apel serdeczne Bóg zapłać.

 


„Nad stajenką gwiazda świeci. Do stajenki idą dzieci. Idą dzieci w równych rządkach niosą dary dla Dzieciątka”.

Jasełka 2015

Jasełka 2015


trzej krolowie

6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Uroczystość już w III w. znana była na Wschodzie. Mędrcy, którzy przybyli do Jezusa złożyli dary. Wedle tradycji były nimi: złoto – symbol godności królewskiej, kadzidło – godności kapłańskiej, mirrę – symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela. Jednocześnie był to wyraz wiary w Chrystusa prawdziwego człowieka (mirra), prawdziwego Boga (kadzidło) oraz Króla (złoto). Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła i wody. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania K+M+B oraz aktualny rok. Litery te, interpretuje się jako inicjały trzech króli.  Dom kropi się wodą święconą, a spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.
Trzej Królowie czczeni są jako patroni podróżujących, pielgrzymów, handlowców, właścicieli gospód oraz kuśnierzy.


rodzinaModlitwa Papieża Franciszka w intencji rodzin.

Zachęcamy do codziennego odmawiania specjalnej modlitwy papieża Franciszka.  (więcej…).

 

 


anigifjmBOŻE NARODZENIE 2014

„Nie można osiągnąć bożonarodzeniowego pokoju szukając go poza sobą, ale można zakosztować jego radości w sobie, kiedy pozwoli się Bogu działać we wnętrzu tak, jak Maryja pozwoliła Bogu czynić wielkie rzeczy w swoim życiu”.

Sługa Boży abp Fulton J. Sheen

Niechaj Boża Dziecina każdemu błogosławi a wiara w Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas pomnaża miłość, daje radość i wlewa do naszych wnętrz pokój w każdym dniu 2015 roku.

ks. Mirosław Włoch


Roraty, specjalna Msza św. do Matki Bożej, patronki Adwentu, odprawiana tylko w tym okresie. Zapraszamy wszystkich na te szczególne Msze św. Każdy uczestnik tej Mszy św.  może otrzymać obrazek z życia Św.Teresy z Avila. Charakterystycznym elementem Rorat jest zapalanie specjalnej świecy ozdobionej białą wstęgą. Świeca ta – roratka – umieszczana jest w pobliżu ołtarza jedynie w Adwencie. Symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę. Współcześnie z uwagi na udział dzieci i młodzieży Roraty odprawia się często wieczorem. W niektórych parafiach dzieci przychodzą na msze roratnie z zaświeconymi lampionami. Roraty – to zasadniczo Msza o wschodzie słońca w okresie Adwentu. Jest to tak zwana Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Nazwa mszy pochodzi od jej introitu (antyfony początkowej), który zaczyna się od słów „rorate cæli desuper” („spuśćcie rosę niebiosa”). Warto się na nie wybrać, nawet jeśli są odprawiane bardzo wczesnym rankiem. Szczególnej wymowy nabierają wówczas słowa: „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość…”. Ta Msza jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie adwentu, gdyż to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny. Przeżywała Ona adwent oczekiwania jako córka Izraela, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Kościoła.